Çarşamba, Temmuz 24

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak’taki PKK hedeflerine hava saldırısı düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak’taki PKK hedeflerini vurdu.

REKLAM

Ankara’da İçişleri Bakanlığı önünde pazar günü düzenlenen PKK saldırısının ardından Milli Savunma Bakanlığı, akşam saatlerinde Irak’ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde toplam 20 hedefin imha edildiğini duyurdu.

Harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilen açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.” denildi.

Türkye Büyük Millet Meclisi’nin yeni yasama yılı açılış gününde düzenlenen saldırıda İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü kompleksi hedef alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya “İçişleri Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist bombalı saldırı eyleminde bulunmuştur. Teröristlerden biri kendini patlatmış, diğer terörist etkisiz hale getirilmiştir. Açılan ateş sırasında 2 Emniyet mensubumuz hafif biçimde yaralanmıştır,” ifadeleri yer aldı.

Bombalı saldırıya ilişki soruşturma sürerken, PKK kendisine yakın bir haber ajansı ANF aracılığı ile saldırının sorumluluğunu üstlendi. 

Haberde saldırının ‘ölümsüzler timi’ tarafından düzenlendiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu
meritking